Jakie okulary korekcyjne się obecnie nosi?

Już dawno minęły czasy, w których noszenie okularów było powodem do wstydu. Obecnie okulary Solano są jednymi z najmodniejszych dodatków oraz elementów wielu stylizacji. Okulary korekcyjne stały się do tego stopnia modne, że niejedna osoba się decyduje na noszenie oprawek, nie mając wady wzroku. Są to wówczas „zerówki”. Sprawdźmy jakie obecne nosi się oprawki. Jedno jest pewne, producenci wręcz prześcigają się w propozycjach bardzo nowoczesnych rozwiązań.

Okulary z okrągłymi oprawkami, kocie oczy oraz oversize

Do łask powróciły modele okularów z okrągłymi oprawkami. Możemy nieco poeksperymentować z samą grubością opraw. Sprawdzi się zarówno oprawka grubsza, która jest wykonana z plastiku, jak i cienka oraz metalowa. Okrągłe okulary korekcyjne są polecane do twarzy w kształcie serca, jak i do twarzy kwadratowej. Bardzo dużą popularnością cieszą się także okulary kocie oczy. Jest to trend wywodzący się z pięćdziesiątych lat. Są to modele niezwykle kobiecie, które są idealne dla kobiet o twarzy trójkątnej i owalnej. Jeśli sobie chcemy dodać nieco ekstrawagancji, to wybierzmy takie z oprawkami kolorowymi oraz fantazyjnymi. Dobrym wyborem zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn są także okulary oversize. Okulary tego typu przyciągają wzrok. Wyróżniają się z tłumu i pełnią rolę niezwykle interesującego dodatku. Łącząc bardzo duże szkła z nietypowymi oprawkami w jaskrawych kolorach, możemy stworzyć niebanalna stylizację. Jednak pamiętajmy o tym, że oprawki tego typu są już na tyle wyrazistym dodatek, że warto zrezygnować z innego rodzaju ozdobników.

Już dawno minęły czasy, w których noszenie okularów było powodem do wstydu

Inne bardzo ciekawe propozycje

Okulary z oprawkami przezroczystymi są absolutnym hitem tego lata. Prezentują się przepięknie u kobiet oraz mężczyzn. Rozświetlają twarzy, eksponują również makijaż, a na dodatek podkreślają oczy. Dzięki oprawkom mniej widocznym pozwolić sobie można na eksperymenty z samym kształtem szkieł. Dobrze się tutaj sprawdzą modele prostokątne lub też modele oversze’owe. Ostatnia propozycja to okulary z podwójnym mostkiem. Są one już znane od wielu, wielu lat. Wśród przeciwsłonecznych modeli królują okulary Gatsby. Podwójny mostek odwraca znakomicie uwagę od zbyt dużego nosa i tym samym przywraca wszelkie proporcje twarzy. Co jak co, ale warto zainwestować w dobre jakościowo okulary. Dzięki temu będzie można cieszyć się nimi przez długi okres, a nie tylko przez jeden sezon, co jest dla nas na pewno niewystarczające i nawet nieco frustrujące. Stawiajmy na markowe okulary.

Możesz również polubić…