Okulary przeciwsłoneczne damskie – jak kupić odpowiednie?

Okulary przeciwsłoneczne nie tylko chronią nasze oczy przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, ale też dopełniają naszą stylizację. Niektórzy do wyglądu okularów przykładają większą uwagę niż do ich jakości, jednak nie brakuje głosów rozsądku, które zwracają uwagę, że to jednak kwestia zdrowia powinna być kluczowa. Dlatego też przestrzega się przed wybieraniem tanich okularów z wakacyjnych stoisk nad morzem, ponieważ, nawet jeśli mają fantazyjny kształt czy ciekawy kolor szkieł, mogą one być niebezpieczne dla zdrowia. Po porządne i chroniące przed słońcem okulary warto wybrać się do salonu optycznego.

Myśląc o okularach przeciwsłonecznych, wielu z nas myśli o marce Ray Ban, marce kultowej, której okulary łączą w sobie modny design i ochronę. Noszą je gwiazdy, jednak cena wielu ich modeli nie jest też poza zasięgiem osób z mniej zasobnym portfelem.

Firma Ray Ban założona została w 1937 roku

Trochę historii

Firma Ray Ban założona została w 1937 roku. Wtedy okulary tej marki używane były przez generałów, pilotów US Air Corps. Kultowe okulary pilotki (Aviator) były lekkie, wygodne, zapewniały dobre widzenie i świetnie chroniły. Kilka lat później okulary Ray Ban stały się popularne wśród gwiazd takich jak Marilyn Monroe czy Cary Grant. Hollywood pokochało głównie model Wayfarer z lat 50., innym popularnym modelem był Clubmaster. Obecnie model Wayfarer jest chyba najbardziej kojarzony z marką, jest też często imitowany przez inne firmy.

Okulary przeciwsłoneczne damskie Ray Ban zwykle były subtelniejsze od ich męskich wersji, posiadały delikatniejsze oprawki. Popularnym modelem damskich oprawek jest model Erika. Nie brakuje też oprawek kocich, które dedykowane są głównie dla kobiet. Wiele modeli jednak to modele uniwersalne. Ponadczasowe Wayfarer doczekały się już wielu różnych wersji, większość można nosić bez względu na płeć.

Jak wybrać okulary

Obecnie okulary kupić można szybko i łatwo przez internet, warto jednak wcześniej zwrócić uwagę na wymiary i specyfikację danego modelu. Niektóre oprawki mogą nie być odpowiednie dla osób z szerszą twarzą lub w drugą stronę – dla mniejszych twarzy niektóre modele będą po prostu za szerokie czy za ciężkie.

Poza samymi wymiarami w przypadku okularów przeciwsłonecznych warto zwrócić uwagę na kolor szkieł. Czarne szkła są idealne na bardzo jasne i słoneczne dni. Brązowe szkła poprawiają ostrość widzenia, polecane są kierowcom. Zielone soczewki, dosyć oryginalne, nietuzinkowe, dają poczucie ukojenia, jednak mogą nieco przeszkadzać w prowadzeniu samochodu, w odbiorze świateł sygnalizacji. Szkła żółte czy różowe będą dobre przy mniejszym naświetleniu, przy uprawianiu sportu. Polecane są też soczewki szare, które dają dosyć neutralny obraz. Warto też pamiętać o polaryzacji, która blokuje odblaski.

Okulary przeciwsłoneczne damskie Ray Ban zwykle były subtelniejsze od ich męskich wersji, posiadały delikatniejsze oprawki

Wiele modeli okularów przeciwsłonecznych Ray Ban damskich i męskich dostępnych jest w kilku wersjach kolorystycznych, co pozwala dobrać model nie tylko pod względem naszego gustu, ale też pod względem przeznaczenia.

Uwaga na podróbki

Ray Ban to obecnie jedna z najbardziej znanych marek okularów na świecie. Okulary przeciwsłoneczne i klasyczne szkła są kultowe i często kopiowane. Kupienie podróbki czy też taniej kopii jest niebezpieczne dla naszego wzroku, ponieważ nie mamy ochrony UV, jaką zapewnia nam producent. Takie okulary są też gorzej i taniej wykonane, przez to szybciej mogą ulec uszkodzeniu. Oryginalne okulary przeciwsłoneczne, zawierające niezbędne filtry, to zakup na długie lata. To inwestycja nie tylko w nasz wygląd, ale przede wszystkim w zdrowie.

Możesz również polubić…