Oprawki korekcyjne damskie

Oprawki korekcyjne wady wzroku do niedawna były dość nielubianymi dodatkami, a osoby, które mogły sobie na to pozwolić, preferowały szkła kontaktowe. Działo się tak dlatego, że producenci okularów korekcyjnych nie za bardzo dbali o ich estetykę. Okulary były toporne, nudne i przewidywalne. Obecnie jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Oprawki korekcyjne damskie – nowy wymiar

Firmy zajmujące się produkcją okularów korekcyjnych zauważyły, że klienci potrzebują czegoś więcej zwłaszcza kobiety, które chcą prezentować się pięknie i modnie, a także podobać innym. Dlatego też współczesna formuła tworzenia oprawek korekcyjnych została mocno zrewolucjonizowana. Oprawki do korekcji nie spełniają już wyłącznie roli przedmiotów użytkowych, ale mają za zadanie także wyglądać estetycznie i coraz bardziej luksusowo. Aby kupowanie tego typu oprawek nie było przykrą koniecznością, lecz prawdziwą przyjemnością, wychodzi się naprzeciw damskim oczekiwaniom. Kobieca natura słynie z umiłowania piękna, więc damskie gadżety muszą spełniać dodatkowe postulaty.

Jak dobrać oprawki korekcyjne?

Wybór odpowiednich okularów wcale nie jest prostą sprawą. Szkła komponowane są indywidualnie do konkretnej wady wzroku, lecz oprawki można dobrać dowolnie. Problem w tym, że mnogość wzorów i kolorów może oszałamiać i powodować spore niezdecydowanie. Najlepiej więc byłoby mieć kilka par stylowych oprawek, aby można było je zakładać w zależności od okazji. Kobiece twarze mają zazwyczaj dość harmonijne proporcje, są smukłe, z wydatniejszymi kośćmi policzkowymi i do takiego typu urody można dobrać okulary z okrągłymi, lub owalnymi oprawkami. Bardziej kwadratowe i prostokątne ramki są przeznaczone dla kobiet, których oblicza są pełne, i rumiane. Dobrze dobrane oprawki korekcyjne damskie są w stanie dać efekt niezwykłej harmonii i wyrównania proporcji każdej twarzy niezależnie od jej specyficznych cech.

Oprawki korekcyjne damskie z fantazją

Czasami wyobraźnia projektantów zadziwia same klientki. Obecnie na rynku jest cała masa unikatowych oprawek do korygowania wad wzroku. Niektóre z nich operują wyrazistymi kolorami lub niecodziennym wzornictwem. Okulary w panterkę lub kolorowe emblematy są popularne od dawna. Projektanci śmiało bawią się również kształtami oprawek. Wiele modeli okularów przeznaczonych jest dla odważnych i pewnych siebie pań, które nie mają problemu z tym, aby zaprezentować się światu w awangardowej odsłonie. Wyróżnianie się z tłumu zdecydowanie dodaje animuszu, a można to osiągnąć prostymi sposobami.

Możesz również polubić…