To powinniśmy wiedzieć o okularach przeciwsłonecznych

Okulary przeciwsłoneczne Dolce Gabbana – iOkulary przydają się nam przez większą część roku, a nawet zimą, gdy promienie słoneczne są bardzo ostre i odbijają się od białego śniegu. Dla wielu osób jest to wręcz letni niezbędnik. Nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez okularów na nosie. Tenże dodatek chroni przez słonecznymi promieniami, a do tego uzupełnia naszą stylizację. Gdzie najlepiej kupować okulary przeciwsłoneczne? Dowiedzmy się.

Jak kupować okulary przeciwsłoneczne?

Podczas zakupów przeciwsłonecznych okularów należy nie tylko zwrócić uwagę na ich design, ale także na oprawki oraz na same parametry szkieł

Podczas zakupów przeciwsłonecznych okularów należy nie tylko zwrócić uwagę na ich design, ale także na oprawki oraz na same parametry szkieł. Musimy pamiętać o tym, że dopiero UV 400 pochłania w stu procentach promienie słoneczne. Wybierajmy modele o takiej wartości, czy też nawet o wartości wyższej. Kolejna bardzo ważna rzecz to kategoria filtra. Ma ona oznaczenie od 0 do 4. Natomiast fotochromowy filtr konieczny jest dla osób, które mają wadę wzroku, ponieważ ją koryguje, a jednocześnie także chroni nas przed słońcem.

Co po niektóre dodatki są wyposażone również w antyrefleksyjną powłokę, dzięki temu zapobiegają odbijaniu się od okularów światła. Bardzo ważne jest to, że kolor szkieł ma wizualne znaczenie, poza tym barwa odmienna wykazuje całkiem inne właściwości. Niebieskie soczewki będą idealne do zmiennych warunków pogodowych, a czerwone się sprawdzą, gdy promienie słoneczne są delikatniejsze, a więc w późniejszych godzinach. Za to szare są opcją neutralną, w przeciwieństwie do pomarańczowych oraz żółtych, ponieważ jest to typ do noszenia po zmroku.

Gdzie kupować okulary przeciwsłoneczne?

Marki oraz projektanci co chwila zaskakują nas nową ofertą okularów przeciwsłonecznych

Marki oraz projektanci co chwila zaskakują nas nową ofertą okularów przeciwsłonecznych. Różnią się one przede wszystkim kształtem szkiełek, ale także oprawkami. Są to dodatki klasyczne, jak i takie, które inspirowane są najnowszymi trendami sezonu. W sklepach znajdziemy okulary damskie oraz męskie, a także specjalne modele dla dzieci. Są to towary od renomowanych marek, w tym także te z najwyższej półki, a więc od firm premium. Wyróżnia je wysoka jakość, a do tego nowoczesne technologie. Przy każdym wariancie mamy podane dokładne informacje, między innymi filtr, skład, jak i typ szkieł. W znacznej większości przypadku w zestawie od razu jest praktyczne etui, a do tego chusteczka do czyszczenia. Inwestycja w markowe okulary będzie strzałem w dziesiątkę. Okulary będą nam służyły przez wiele, wiele lat. Lepiej raz kupić markowe ubrania niż zwykłe, ale jedne na sezon.

Możesz również polubić…